Logo

Audi A9 - nowe czterodrzwiowe coupe ma pobić Panamerę

Nowe Audi A8 jeździ już po naszych drogach, model A7 Sportback również, a niemiecka prasa motoryzacyjna twierdzi, że producent z Ingolstadt pracuje nad kolejnym 4d-coupe! Nowym modelem ma być potężny A9!

Audi A7 Sportback Audi A9 - wizualizacja

Według AutoZeitung Audi zamierza walczyć z Porsche. Oczywiście celuje w model Panamera, który dzięki znacznie niższej cenie od Aston Martina Rapide jest bezkonkurencyjny w swoim segmencie. Audi zamierza podważyć pozycję Porsche przez wprowadzenie na rynek jeszcze większego modelu niż A7, a mianowicie A9. Auto będzie odpowiednikiem A8 w wersji czterodrzwiowego coupe.

Audi A7 Sportback Audi A7 Sportback

AutoZeitung pisze, że A9-ka będzie oferowała napęd na koła tylne oraz opcjonalnie inteligentny napęd Quattro. Planuje się również odmianę hybrydową z konwencjonalnym silnikiem wspieranym przez motor elektryczny. Moc maksymalna ma przekraczać 500 KM w wersji topowej.

Doniesienia należy traktować, jako plotki rozsiewane przez AutoZeitung. Trzeba jednak przyznać, że nie jest to scenariusz tak bardzo abstrakcyjny. Pozostaje czekac na oficjalne stanowisko Audi w tej sprawie.

Audi A7 Sportback Audi A7 Sportback

2010-11-15 - M. Grygier

Podobne artykuły i galerie