Logo

Audi Q4 Sportback e-tron - nadchodzi kolejny elektryczny SUV

Audi zaprezentowało koncepcyjny model Q4 Sportback e-tron, czyli kolejnego elektrycznego SUVa. Samochód jest co prawda pojazdem studyjnym, ale według zapowiedzi nie różni się wiele od modelu produkcyjnego, który ma zadebiutować w 2021 roku.
Producent zapowiada, że produkcyjna wersja będzie różniła się jedynie detalami. Zapewne zniknie część ozdobników, ale ogólny charakter powinien pozostać niezmieniony i możemy liczyć na dynamiczne nadwozie o ostro zarysowanych liniach.

Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron

Wnętrze oferuje elegancki minimalizm i sterowanie za pomocą ekranów dotykowych. Audi Q4 Sportback e-tron ma korzystać z dwóch silników elektrycznych napędzających wszystkie koła. Motor napędzający tylne koła posiada moc 204 KM i moment obrotowy 310 Nm. W razie potrzeby będzie się załączał przedni silnik o mocy 102 KM i momencie obrotowym 150 Nm. Przy wykorzystaniu obu silników przyspieszenie do setki wyniesie 6,3 s, a prędkość maksymalna dobije do 180 km/h.

Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron

Zasilanie dostarcza zestaw baterii o pojemności 82 kWh. Zasięg ma wynosić około 450 km, ale z czasem zadebiutuje tańsza wersja z napędem na tył i zasięgiem przeszło 500 km. Audi Q4 Sportback e-tron ma zadebiutować w 2021 roku, a producent chwali się, że będzie to siódmy model EV w ofercie firmy.

Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron Audi Q4 Sportback e-tron

2020-07-12 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Audi Q4 Sportback e-tron - nadchodzi kolejny elektryczny SUV

Podobne artykuły i galerie