Logo

Chevrolet Corvette C7 - ostatnia sztuka zlicytowana za 2,7 mln dolarów

Chevrolet Corvette z silnikiem z przodu odchodzi i już wkrótce zostanie zastąpiona autem sportowym z centralnie umieszczoną jednostką napędową. To prawdziwa rewolucja dla modelu. Ostatnio odbyła się aukcja, na której zlicytowano ostatni egzemplarz Corvette C7. Auto sprzedano za kwotę 2,7 miliona dolarów.
Aukcję przeprowadził dom Barrett-Jackson, a jej przedmiotem była ostatnia Corvette C7 Z06 w czarnym kolorze. Ostatnią sztukę zapewnił sobie Dan Snyder, CEO firmy inLighten i założyciel Dan Snyder Motorsports. Cena za ten egzemplarz okazała się gigantyczna, ale trzeba pamiętać, że to ostatnia Corvette z silnikiem z przodu. W efekcie wartość samochodu z pewnością będzie rosła.

Chevrolet Corvette C7 Chevrolet Corvette C7

Snyder uwielbia wyjątkowe auta i w zeszłym roku kupił ostatniego Dodge'a Vipera i Demona za cenę 1 miliona dolarów. Dan ze swoim synem Michem przez lata stworzyli kolekcję ponad 100 sportowych samochodów. W ich posiadaniu znajduje się między innymi 30 Viperów z czego jeden to egzemplarz ACR, który w 2017 roku wykręcił na Nurburgringu czas 7:01,03 s. Warto podkreślić, że szczęśliwy nabywca planuje użytkować ostatnią Corvette C7. Nie chce aby auto skończyło zamknięte w garażu.

Chevrolet Corvette C7 Chevrolet Corvette C7

Warto podkreślić, że cały dochód z aukcji trafi na konto fundacji Stephen Siller Tunnel to Towers. Fundacja zajmuje się opieką nad poszkodowanymi w akcjach ratunkowych oficerami służb mundurowych oraz ich rodzinami.

Chevrolet Corvette C7 Chevrolet Corvette C7

2019-07-01 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Chevrolet Corvette C7 - ostatnia sztuka zlicytowana za 2,7 mln dolarów

Podobne artykuły i galerie