Logo

Chevrolet Corvette ZR1 - amerykański sportowiec o mocy 755 KM

Chevrolet zawsze dba o przygotowanie ekstremalnych wersji Corvetty. Właśnie zaprezentowano najnowszą generację modelu oznaczonego jako ZR1. Auto to będzie wyjątkowe pod wieloma względami, a co najważniejsze jest to najmocniejsza i najszybsza Corvette w historii.
Nowa rasowa wersja Corvette jest napędzana przez silnik o oznaczeniu LT5. Jednostka V8 o pojemności 6,2-litra dostarcza kierowcy solidne 755KM i 968Nm momentu obrotowego. Niestety na razie producent wstrzymał się od publikacji danych na temat osiągów. Ujawniono jedynie, że rozpędzanie zakończymy na prędkości 337 km/h.

Chevrolet Corvette ZR1 Chevrolet Corvette ZR1

Producent przygotował dwie różne wersje pakietów aerodynamicznych. Pierwszy z nich "delikatniejszy" przeznaczony będzie do osiągania wysokich prędkości. Zawiera on między innymi splitter oraz  niewielkie skrzydło dociskające tylną oś. Drugi pakiet podporządkowano jeździe w zakrętach. Z tyłu zamontowane będzie tzw. "wysokie skrzydło" dające nawet 430 kg docisku. W utrzymaniu auta na torze pomogą opony Michelin Pilot Sport Cup 2 oraz magnetyczne zawieszenie z możliwością regulacji. Jak widać dostaniemy nową rewelacyjną zabawkę.

Chevrolet Corvette ZR1 Chevrolet Corvette ZR1

2017-11-14 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Chevrolet Corvette ZR1 - amerykański sportowiec o mocy 755 KM

Podobne artykuły i galerie