Logo

Citroen C4 i C5 - nowe generacje modeli w planach marki

Citroen C4 Cactus był udanym eksperymentem rynkowym i stał się prawdziwym hitem sprzedaży. Jednak model ten nie zastąpił w ofercie kompaktowego C4. Producent nie porzucił też planów stworzenia nowego kompaktowego hatchbacka.
AutoWeek opublikował wywiad z CEO firmy, Lindą Jackson. Zapewniła ona, że następca kompaktowego C4 powstanie. Samochód miałby ponownie stanąć do rywalizacji z Volkswagenem Golfem, Fordem Focusem, Renault Megane czy Oplem Astrą. Jackson podkreśliła, że C4 oraz segment kompaktowych modeli jest bardzo ważny dla Europy. Kompaktowe modele cieszą się na Starym Kontynencie dużą popularnością, dlatego nowe C4 ma się pojawić po 2020 roku.

Citroen C4 Citroen C4

Zgodnie z tradycja koncernu C4 miałoby dzielić wiele części z odpowiednikiem Peugeota. Tutaj trzeba zaznaczyć, że Peugeot 308 ma zostać zastąpiony kolejna generacją w 2020 roku. Tak, więc premiera obu aut zapewne zbiegnie się w czasie.

Citroen C4 Citroen C4

Klasyczne konstrukcje wracają ostatnio do łask. Nie tylko kompaktowe modele są obecnie na topie i na rynek ma powrócić również C5. Auto segmentu D ma być ważną częścią oferty w Chinach. Z czasem sedan będzie dostępny globalnie.

Citroen C4 Citroen C4

2018-06-04 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Citroen C4 i C5 - nowe generacje modeli w planach marki

Podobne artykuły i galerie