Logo

Citroen Cxperience Concept - limuzyna przyszłości według Francuzów

Citroen przyzwyczaił nas do tego, że potrafi tworzyć koncepty powalające swoją urodą i odwagą. Tak też jest w przypadku Cxperience, który ma być luksusową limuzyną francuskiej marki. Auto powstało z myślą o dostarczeniu maksymalnego komfortu czterem osobom.

Oficjalna prezentacja konceptu będzie miała miejsce na Salonie Samochodowym w Paryżu już 1 października. Projektanci postawili na bardzo dynamiczną linię podkreślaną przez cienkie LED-owe światła z przodu. Rozstaw osi to 3 metry, a całość mierzy dokładnie 4,85m. Nadwozie stoi na  22-calowych felgach, co przyciąga uwagę.

Citroen Cxperience Concept Citroen Cxperience Concept

Kokpit powita nas harmonią i minimalistycznym podejściem, które świetnie łączy się z jaskrawą kanarkową tapicerką oraz drewnianymi listwami deski rozdzielczej. Za sterowanie wszystkimi funkcjami samochodu odpowie ekran o przekątnej aż 19 cali.

Citroen Cxperience Concept Citroen Cxperience Concept

Za napęd będzie odpowiadać układ hybrydowy składający się z silnika spalinowego o mocy w granicach 150-200KM oraz motoru elektrycznego o mocy 107KM. Całość połączona ma być z 8-stopniowym automatem przekazującym całą moc na tylne koła. Układ plug-in można ładować, a taki proces potrwa maksymalnie 4,5h. Dzięki specjalnej ładowarce Citroena można ten czas skrócić do 2,5h. Raczej nie mamy co liczyć na wersję produkcyjną, ale kto wie co przyniesie przyszłość.

Citroen Cxperience Concept

2016-08-31 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Citroen Cxperience Concept - limuzyna przyszłości według Francuzów

Podobne artykuły i galerie