Logo

Citroen DS3 Cabrio Racing - 400 egzemplarzy zadebiutuje po nowym roku

Citroen DS3 Cabrio Racing jest koncepcyjnym samochodem pokazanym na tegorocznym Festiwalu Prędkości w Goodwood. Sportowy model spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a co więcej zdawał się być pojazdem gotowym do produkcji. Okazuje się, że Francuzi szykowali się do ewentualnego wprowadzenia go na rynek i tak też się stanie z początkiem 2014 roku.

Citroen DS3 Cabrio Racing Citroen DS3 Cabrio Racing

Produkcja powinna ruszyć zaraz po nowym roku, a model dostępny w sprzedaży nie powinien się różnić od tego z Goodwood. Kompakt z otwieranym dachem będzie nie tylko szybki, ale też komfortowy i tak we wnętrzu znajdziemy skórę nappa, aluminium i alkantarę.

Citroen DS3 Cabrio Racing Citroen DS3 Cabrio Racing

Sercem auta zostanie motor godny dopisku Racing. Pod maską znajdzie się 1,6-litrowy benzyniak o mocy 200 KM pozwalający osiągać setkę w 6,5 sekundy. To pozwoli solidnie poszaleć. Warto pamiętać, że mimo nazwy Cabrio nie mamy do czynienia z kabrioletem. W aucie składa się nie cały dach wraz ze słupkami, ale jedynie jego wnętrze. Do salonów trafi 400 sztuk modelu. Dokładny termin debiutu i cena nie są jeszcze znane.

Citroen DS3 Cabrio Racing Citroen DS3 Cabrio Racing Citroen DS3 Cabrio Racing Citroen DS3 Cabrio Racing

2013-12-14 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Citroen DS3 Cabrio Racing - 400 egzemplarzy zadebiutuje po nowym roku

Podobne artykuły i galerie