Logo

Cupra Ateca - pierwszy model sportowej marki

Hiszpański Seat wzorem innych marek oddzielił od siebie markę Cupra. Ta ma od teraz produkować samochody naszpikowane sportowymi emocjami.  Tak brzmi marketingowy zamysł, a w efekcie pierwszym autem marki będzie usportowiony SUV.
I tak oto zapowiedziano model Cupra Ateca. Wiele osób czekało na najmocniejszą wersją tego modelu pod szyldem Seata. Prezentacja go jako pierwszy model sportowej marki jest dla nas drobnym nieporozumieniem. Szczęśliwie inżynierowie nowej marki postarali się, aby SUV był faktycznie szybki. Pod maską zagościł 2-litrowy motor produkujący okrągłe 300KM, co w połączeniu ze skrzynią DSG i napędem na 4 koła powinno gwarantować niezłą zabawę. Pierwsza setka ma się pojawić na zegarach po upływie 5.4s, a prędkość maksymalna wyniesie 245 km/h.

Cupra Ateca Cupra Ateca

Zdecydowanie ciekawszą informacją dla osób kochających czysto sportowe emocje jest zapowiedź kolejnego modelu. A będzie nim hot-hatch Ibiza. To oznacza, że dostaniemy auto faktycznie zbudowane do zabawy. Wraz z pojawieniem sie kolejnej generacji Leona ma zadebiutować jego odpowiednik od Cupry. Tak więc marka może w przyszłości oferować naprawdę imponujące maszyny.

Cupra Ateca Cupra Ibiza

2018-02-27 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Cupra Ateca - pierwszy model sportowej marki

Podobne artykuły i galerie