Logo

Cupra Ateca - sportowy SUV wjeżdża na polskie drogi

Cupra Ateca wjechała na polski rynek a to oznacza, że poznaliśmy ceny pierwszego modelu nowej marki. I tu niektórzy mogą się zdziwić, ponieważ omawiana maszyna nie jest tylko usportowionym Seatem. To przedstawiciel nowej marki premium, a więc i cena jest z tej górnej półki.
Cupra Ateca w porównaniu do Seata Ateca nie wyróżnia się tylko dodatkami stylistycznymi i lekko podrasowaną jednostką napędową. Mamy do czynienia z całkowicie zmodyfikowanym pojazdem zaprojektowanym w wielu kwestiach od zera. Czterocylindorwy silnik może się pochwalić mocą 300 KM, które za pośrednictwem siedmiobiegowej skrzyni DSG trafiają na wszystkie koła. Jednostka może się też pochwalić momentem obrotowym 400 Nm przekładającym się na przyspieszenie do setki w czasie 5,2 s.

Cupra Ateca Cupra Ateca

Wrażenie robią efektowne 19-calowe felgi, sportowy bodykit oraz cztery końcówki wydechu. Tak skrojony SUV to spory wydatek. Polski importer wycenił maszynę na minimum 191 900 złotych. W tej cenie otrzymamy SUVa z niebieskim nadwoziem. Lakier w innym kolorze wymaga dopłaty 2764 zł. Skórzana tapicerka to kolejne 3760 zł, a hamulce wyczynowe wyceniono na 10 940 zł. Ceny nie są niskie. Sportowy SUV jeszcze w tym roku ma trafić do pierwszych klientów nad Wisłą.

Cupra Ateca Cupra Ateca
Cupra Ateca Cupra Ateca

2018-10-25 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Cupra Ateca - sportowy SUV wjeżdża na polskie drogi

Podobne artykuły i galerie