Logo

Cupra Formentor - autorski sportowy SUV z Hiszpanii

Cupra obiecywała prezentację swojego pierwszego autorskiego samochodu i dotrzymała obietnic. Oto Formentor, który na razie został przedstawiony jako koncept, choć zdaje się być gotowy do produkcji.
Cupra Formentor przybrał formę sportowego SUVa i faktycznie zdaje się być samochodem produkcyjnym. Dlatego nie zdziwi nas jeżeli auto końcem roku pojawi się w salonach marki. A z pewnością przyciągnąłby klientów szukających czegoś ostrzejszego niż dotychczasowe designerskie popisy marek z koncernu Volkswagena.

Cupra Formentor Cupra Formentor

Zadbano o bardzo ostre linie, spore muskuły i rzucające się w oczy elementy aerodynamiki, jak spory dyfuzor. W tylnych światłach możemy się dopatrywać Seata Tarraco, co nie dziwi bowiem to ten model był bazą dla prac nad sportowym SUVem. Na szczęście poza tym elementem Cupra Formentor posiada własną tożsamość.

Cupra Formentor Cupra Formentor

W tym wypadku hiszpański producent postawił na napęd hybrydowy typu plug-in. Niestety nie ujawniono szczegółów napędu, ale zdradzono, że ma on oferować moc 244 KM. Na samym prądzie SUV pokona 50 km. Cupra Formentor zadebiutuje w Genewie i zapewne wtedy poznamy więcej szczegółów na temat projektu.

Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor Cupra Formentor

2019-02-26 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Cupra Formentor - autorski sportowy SUV z Hiszpanii

Podobne artykuły i galerie