Logo

Cupra Leon wyjeżdża z cienia. Sportowy kompakt oficjalnie zadebiutował

Cupra pokazała najnowszego Leona w sportowej odsłonie. Hatchback i kombi otrzymały kilka modyfikacji względem Seata mających między innymi zapewnić sportowe doznania. Projektanci zadbali między innymi o przeprojektowany grill oraz nowe wloty powietrza w przedniej części.
Stylistyczne zmiany o dziwo nie są duże i ograniczają się do kilku nowych elementów aerodynamicznych. W oczy rzucają się szersze progi czy dyfuzor w tylnym zderzaku. Nowy sportowy układ wydechowy przełożył się na zmienione końcówki w tylnym zderzaku. Całość wizualnych zmian uzupełnią nowe wzory felg.

Cupra Leon Cupra Leon

We wnętrzu znajdziemy sportową kierownicę spłaszczoną z dołu oraz liczne akcenty w miedzianym kolorze. W zakrętach o lepsze trzymanie zadbają sportowe fotele. Całość dopełni ciemne aluminium oraz efektowne podświetlenie. W desce rozdzielczej znalazł się 10,25-calowy ekran instrumentów oraz 10-calowy ekran multimediów. System obsługuje komendy głosowe oraz współpracuje z Android Auto i Apple CarPlay.

Cupra Leon Cupra Leon

Cupra Leon będzie dostępna z dwulitrowym silnikiem TSI w trzech wariantach mocy: 245 KM, 300 KM oraz 310 KM w topowej wersji. W przypadku dwóch słabszych wariantów moc trafi na przednią oś, zaś najmocniejszy model ma napęd na wszystkie koła. Póki co nie zdradzono oficjalnych osiągów.

Cupra przygotowała również wariant hybrydowy z napędem znanym już z nowej Octavii RS. W tej wersji model będzie posiadał moc 245 KM i moment 400 Nm. Hybryda bazuje na silniku 1,4 TSI. Cupra Leon będzie się także legitymować sportowym zawieszeniem, układem hamulcowym Brembo oraz sportowymi trybami jazdy. Cupra Leon trafi do klientów jeszcze w tym roku, a producent już zaczął przyjmować zamówienia.

Cupra Leon Cupra Leon
Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon Cupra Leon

2020-02-23 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Cupra Leon wyjeżdża z cienia. Sportowy kompakt oficjalnie zadebiutował

Podobne artykuły i galerie