Logo

Cupra el-Born - pierwszy model elektryczny hiszpańskiej marki

Cupra jak przystało na współczesną markę w sportowym charakterze najpierw pokazała autorskiego SUVa Formentor, a teraz przedstawiła światu elektrycznego el-Born. Ekologiczny hatchback ma zadebiutować na rynku w przyszłym roku.
Cupra el-Born ma łączyć ekologiczny charakter ze sportowymi osiągami i ostrym wyglądem. Samochód mogliśmy już zobaczyć w formie przedprodukcyjnego konceptu, a teraz przyszła pora na wersję produkcyjną. Nadwozie samochodu wyewoluowało z koncepcji VW ID.3 ale posiada znacznie ostrzejsze detale i faktycznie prezentuje się bardziej dynamicznie, choć do wyglądu hot-hatchy nieco brakuje.

Cupra el-Born Cupra el-Born

Wnętrze ma wiele naleciałości z Seata Leona i Skody Scala, ale akcenty w kolorze miedzianym oraz Alcantara nadają całości sportowego charakteru. Nie zdradzono niestety najważniejszej kwestii czyli detali napędu. Wiemy jedynie, że sprint do 50 km/h potrwa zaledwie 2,9 s. Nie podano przyspieszenia do setki, ani prędkości maksymalnej, więc można założyć, że tymi wartościami nie warto się chwalić.

Cupra el-Born Cupra el-Born

Cupra el-Born skorzysta z akumulatora o pojemności 84 kWh, co ma zapewnić zasięg około 500 km. Według zapewnień producenta 30 minut ładowania ma zapewnić zasięg około 260 km. Auto ma zapewniać sportowe wrażenia z pokonywania zakrętów i oferować bogate wyposażenie. Niestety to nadal nie jest pojazd na jaki czekali fani Cupry, przynajmniej Ci bardziej tradycyjni.


2020-07-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Cupra el-Born - pierwszy model elektryczny hiszpańskiej marki

Podobne artykuły i galerie