Logo

Dodge Challenger SRT Demon - najpotężniejsze V8 na rynku

Demon to nazwa idealnie pasująca do prezentowanego muscle cara. Ten samochód jest bowiem w stanie przyśpieszać szybciej od Bugatti Chirona. To prawdziwa bestia dopuszczona do ruchu ulicznego.

Dodge zbudował tego potwora na bazie Challengera SRT Hellcat o mocy 707KM. Tutaj także znajdziemy silnik V8 HEMI o pojemności 6,2-litra, ale jego moc dźwignięto do szalonych 840KM i 1044Nm. Pojemność sprężarki zmieniono z 2,4-litra do 2,7-litra, a ciśnienie doładowania z 11.6 psi do 14,5 psi. Doszło także do zmian pompy paliwa i układu korbowo-tłokowego.

Dodge Challenger SRT Demon Dodge Challenger SRT Demon

Po tych zmianach Demon w czasie startu wykonuje tak zwane wheelie, czyli unosi do góry przednią oś. Przyspieszenie jest oszałamiające i wynosi 2,3s do 60 mph. Konieczne było zastosowanie wyczynowych opon Nitto NT05R o rozmiarze 315/40 R18. Zawieszenie przygotowane przez Bilstein'a pomaga przenieść 100% mocy na koła.

Dodge Challenger SRT Demon Dodge Challenger SRT Demon

Wnętrze zostało pozbawione praktycznie wszystkiego poza kierownica i fotelem kierowcy. W ten sposób auto jest lżejsze od Hellcata o 90 kg. Oczywiście przy zakupie można wybrać wersję z wyposażeniem wnętrza, ale to naturalnie podniesie masę. Najważniejszy jest jednak czas na "ćwiartkę" - Demon pokonuje ją w 9,65s mijając linie mety z prędkością 225 km/h.

Dodge Challenger SRT Demon Dodge Challenger SRT Demon Dodge Challenger SRT Demon

2017-04-19 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Dodge Challenger SRT Demon - najpotężniejsze V8 na rynku

Podobne artykuły i galerie