Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   F1: Lewis Hamilton wygrał GP Malezji

Sporty motorowe

F1: Lewis Hamilton wygrał GP Malezji

2014.03.30//  P. Rączka
Lewis Hamilton okazał się najszybszy w wyścigu o Grand Prix Malezji. Drugie miejsce zajął jego kolega z teamu Nico Rosbergiem, a trzeci był Sebastian Vettel. Brytyjczyk sięgnął po swoje 29. zwycięstwo w karierze, z przewagą prawie 20 sekund nad drugim kierowcą. Rywalizacja odbywała się na suchym torze, choć momentami postraszyły drobne krople deszczu. Sporym pechowcem na początku okazał się Sergio Perez, któremu posłuszeństwa odmówiła skrzynia biegów i nie pojawił się na starcie.

Rosberg już na pierwszym zakręcie ograł mistrza świata, potwierdzając swoją dobrą formę w tym sezonie. Pecho rozpoczął Kimi Raikkonen, bowiem został uderzony przez Kevina Magnussena, na skuteek czego pękła opona w jego bolidzie. Fin ostatecznie ukończył wyścig na 12. pozycji. Tylko piętnastu kierowców zostało sklasyfikowanych w trakcie niedzielnego GP Malezji.