F1: Nico Rosberg wygrał Grand Prix Chin

Zwycięstwem Nico Rosberga zakończyło się Grand Prix Chin w Formule 1. Była to pierwsza w karierze wygrana Niemca, który ściga się już w królewskiej klasie od siedmiu lat. Jako drugi linię mety przekroczył Jenson Button, a trzeci Lewis Hamilton. Był to jeden z najbardziej pasjonujących i emocjonujących wyścigów w ostatnim czasie, w którym nie brakował praktycznie niczego.

F1: Nico Rosberg wygrał Grand Prix Chin F1: Nico Rosberg wygrał Grand Prix Chin

Słaby start zaliczył Sebastian Vettel, który startował z 11. miejsca, a spadł o cztery "oczka". Dobrze wystartował natomiast Lewis Hamilton, który od razu awansował o dwie pozycje. Od pierwszego okrążenia znakomicie prezentował się startujący z pole-position Nico Rosberg, który z każdym kilometrem powiększał swoją przewagę nad rywalami.

13. okrążenie okazało się pechowe dla Michaela Schumachera, któremu w boksie nie dokręcili prawego przedniego koła i Niemiec musiał zakończyć na poboczu swój udział w wyścigu. Na 19. okrążeniu - gdy wszyscy kierowcy zmienili już opony - można było w końcu zobaczyć jak prezentuje się czołówka - Rosberg, Button, Webber, Raikkonen, Alonso, Kobayashi, Grosjean.

W dalszej fazie wyścigu szalał na torze Hamilton i Vettel, którzy włączyli się do walki o czołowe lokaty i sporo namieszali w górnej klasyfikacji. Na 40. kółku sporo czasu w boksie przez mechaników stracił Button, przez później miał niezwykle nerwową końcówkę. Na siedem okrążeń przed końcem pewnie do mety zmierzał Rosberg, a za nim byli kolejno Vettel, Button, Hamilton, Webber, Raikkonen, Senna, Grosjean.

Aktualny mistrz świata osatnie kółka jechał bardzo fatalnie i spadł o dwie pozycje. Słabo pojechał także Raikkonen, który w dość krótkim czasie spadł z drugiego miejsca na czternaste.