Logo

F1: Schumacher zakończy karierę

Michael Schumacher oficjalnie poinformował, że po zakończeniu obecnego sezonu w Formule 1 zakończy swoją wyścigową karierę. Siedmiokrotny mistrz świata zdecydował się na ten krok po tym jak ogłoszono, że jego miejsce w kokpicie Mercedesa zajmie od przyszłego sezonu Lewis Hamilton.
- Myślałem o tym od dłuższego czasu. Mieliśmy trzyletnią umowę, trudno było utrzymać motywację i wysoki poziom energii - to normalne, że więcej się o tym myśli, kiedy jest się młodym. W 2006 roku powiedziałem, że moje baterie się wyczerpały i teraz jest podobnie. Nie wiem, czy zdołam je jeszcze naładować, ale chcę być znów wolny. Nie żałuję powrotu, na wiele sposobów był to fantastycznie spędzony czas - powiedział niemiecki kierowca.

F1: Schumacher zakończy karierę F1: Schumacher zakończy karierę

"Schumi" zadebiutował w Formule 1 w 1991 roku. Wygrał w całej karierze 91 wyścigów i zdobył siedem tytułów mistrza świata z zespołami Benetton i Ferrari. Po raz pierwszy zakończył karierę w 2006 roku, ale po trzyletniej przerwie wrócił do sportu w barwach Mercedesa. W tym czasie zdołał tylko raz stanąć na podium - był trzeci w tegorocznej Grand Prix Europy.

F1: Schumacher zakończy karierę

2012-10-04 - P. Rączka

0

Komentarze do:
F1: Schumacher zakończy karierę

Podobne artykuły i galerie