Sporty motorowe

F1: Sebastian Vettel wygrał kwalifikacje do GP Walencji

2012.06.23//  P. Rączka
Sebastian Vettel wygrał kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o GP Walencji. Drugie miejsce zajął Lewis Hamilton, a trzeci był Pastor Maldonado. Największą niespodzianką było to, że do czołowej "10" nie awansował żaden z kierowców Ferrari - Alonso zajął 11 miejsce, a Felipe Massa był 13. W pierwszej sesji nie było żadnych większych niespodzianek - oprócz słabej postawy Webbera - i niemal tradycyjnie w tyle zostali kierowcy najsłabszych teamów.

Aktualny mistrz świata pokazał prawdziwą klasę w finałowym przejeździe. Vettel wyjechał na tor na półtorej minuty przed końcem i w pierwszym okrążeniu uzyskał najlepszy czas. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 14:00.