Logo

Fabryki Porsche opuszczają rocznie tylko dwa identyczne auta sportowe

Porsche osiągnęło pułap produkcji 25 000 modeli 911 i 718. Przy tak dużej ilości samochodów mogłoby się wydawać, że na drodze często mogą się spotkać dwa identyczne egzemplarze. W rzeczywistości jest to naprawdę trudne.
Magazyn Autocar opublikował ciekawy wywiad z Christianem Friedlem odpowiadającym za zakłady produkcyjne marki. Jak zdradza przedstawiciel marki rocznie z fabryk wyjeżdżają maksymalnie dwa identyczne egzemplarze modelu 911 bądź 718. Tym samym prawie cała produkcja to różniące się od siebie pojazdy.

Porsche Porsche

Imponujący wynik jest efektem bardzo szerokich możliwości personalizacji jakie oferuje marka. Wystarczy wspomnieć, że producent oferuje aż 39 wersji modeli 911 i 719, a każda z nich może być dostosowana do potrzeb klienta. Niemal wszyscy klienci decydują się na personalizację zamawianych pojazdów i bardzo rzadko fabrykę opuszcza całkowicie standardowy model.

Porsche Porsche

Porsche nie zwalnia tempa i już niedługo ma wprowadzić kolejne opcje personalizacji. Marka chce doprowadzić do sytuacji, w której każdy egzemplarz z danego roku będzie inny.

Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche

2019-07-16 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Fabryki Porsche opuszczają rocznie tylko dwa identyczne auta sportowe

Podobne artykuły i galerie