Logo

Ferrari 458 Italia - Anderson Germany rozwinęło serię Black Carbon

Anderson Germany ciągle rozwija swoją serię Black Carbon. Dopiero, co prezentowaliśmy Aston Martina w czerni, a teraz przyszła pora na kolejny supersamochód, który przeszedł na ciemną stronę mocy. Najnowszy projekt dotyczy modelu 458 Italia od Ferrari.

Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon

Ferrari 458 Italia Superior Black Carbon Edition zgodnie z nazwą otrzymał spory zastrzyk z czerni i włókien węglowych. Całość wygląda wyśmienicie i z pewnością nie psuje designu włoskiego sportowca. Wręcz przeciwnie, samochód zyskał niepowtarzalny charakter.

Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon

W przeciwieństwie do Astona, Italia otrzymała błyszczącą powłokę, która idealnie współgra z linią samochodu. Stylistykę uzupełniają 5-ramienne obręcze aluminiowe, w głębi których widać żółte zaciski nowego układu hamulcowego. Nadwozie otrzymało przyciemnione klosze lamp oraz lekko zmodyfikowane zderzaki. Całość podkreślają dodatki z włókna węglowego, które podkreślają lekkość i sportowy charakter samochodu.

We wnętrzu znajdziemy czarną skórę wymieszaną z elementami z alcantry. Konsola środkowa, boczki w drzwiach oraz kierownica otrzymały wstawki z włókna węglowego.

Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon

Serce o pojemności 4,5 litra po wizycie w Anderson Germany generuje 623 KM! Osiągnięto to przeprogramowanym ECU oraz nowym układem wydechowym. Niestety nie zdradzono, jak podniesienie mocy przeniosło się na osiągi włoskiego sportowca. Najważniejsze jednak, że po przeróbkach mamy do czynienia nadal z duchem Ferrari, który został tylko bardziej podkreślony.

Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon
Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon Ferrari 458 Italia Black Carbon

2011-04-12 - M. Grygier

Podobne artykuły i galerie