Logo

Ferrari California od Edo Competition

California - pierwszy w historii model Ferrari z elektrycznie otwieranym aluminiowym dachem - doczekało się tuningu. Oto Ferrari Califronia spod ręki Edo Competition.

Ferrari Ferrari

Zobacz także: Ferrari California Edo Competition - galeria »
Fabryczna moc V-ósemki Californii to 460 koni mechanicznych, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie około 4 sekund i osiągnięcie prędkości maksymalnej ponad 300 km/h.

Ferrari

Specjaliści z Edo Competition postarali się jednak o „wykrzesanie” z silnika jeszcze lepszych parametrów. Teraz jednostka napędowa produkuje 500 koni mechanicznych mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 500 niutonometrów.

Wszystkie przeprowadzone modyfikacje sprawiły, że California z bardzo szybkiej stała się jeszcze szybsza. Sprint do pierwszej „setki” zajmuje  3,9 sekundy, a prędkość maksymalna wzrosła do 315 km/h.



Kolejne zmiany obejmują sportowe zawieszenie (obniżone o 35 mm) oraz kombinację kół w rozmiarach od 20 do 21 cali z niezwykle szerokimi oponami (nawet 295/25 ZR 21). W Edo Competition można zażyczyć sobie także nowe wykończenie wnętrza.


2009-06-18 - Kajetan Spychalski

0

Komentarze do:
Ferrari California od Edo Competition

Podobne artykuły i galerie