Logo

Ford Mustang Shelby GT500 - tak się prezetuje nowy król muscle carów

Ford Mustang Shelby GT500 zadebiutował w Detroit i zrobił piorunujące wrażenie. To prawdziwy muscle car zawstydzający konkurencję.
Zacznijmy od tego, że jest to najmocniejszy i najszybszy Mustang w historii. A przynajmniej tak głosi producent, który przy okazji nie podał oficjalnych szczegółów napędu. Zdradzono jedynie, że Ford Mustang Shelby GT500 ma moc ponad 700 KM i osiąga 60 mil na godzinę w czasie około 3,5 s. Pierwsze 400 metrów pokona w mniej niż 11 s.

Ford Mustang Shelby GT500 Ford Mustang Shelby GT500

Ford Mustang Shelby GT500 jest napędzany przez imponujący 5,2-litrowy motor V8, do którego dołączono sprężarkę o pojemności 2,65 litra. Tym samym jest ona znacznie większa od tej użytej u Challangera Hellcat, czy Camaro ZL1. Inżynierowie Ford Performance wykorzystali siedmiobiegową skrzynię Tremec z dwoma sprzęgłami. Do przeniesienia całej mocy na tylną oś służy wał z włókna węglowego. Kierowcy będą mogli korzystać z systemu kontroli startu czy trybu line-lock do palenia gumy. Producent nazywa to grzaniem opon przed startem.

Ford Mustang Shelby GT500 Ford Mustang Shelby GT500

Muscle car korzysta z zawieszenia o zmienionej geometrii z lżejszymi sprężynami oraz amortyzatorami MagnaRide. Inżynierowie postawili również na elektryczne wspomaganie. Do oferty trafią równocześnie dwa pakiety akcesoriów. Pierwszy z nich oferuje regulowaną rozpórkę oraz spojler, a drugi zawiera skrzydło z auta klasy GT4, felgi z włókna węglowego z oponami Michelin Sport Cup 2 oraz usuniętą kanapę.

Nowe Shelby wykorzystuje sześciotłoczkowe zaciski na tarczach o rozmiarze 420 mm. Ford Mustang Shelby GT500 posiada też zaawansowany pakiet aerodynamiczny. Nie tylko wygląda agresywnie, ale też dzięki zmianom w karoserii udało się poprawić chłodzenie silnika o 50 procent względem GT350. Dostawy tego cuda zaplanowano na jesień bieżącego roku.

Ford Mustang Shelby GT500 Ford Mustang Shelby GT500
Ford Mustang Shelby GT500 Ford Mustang Shelby GT500 Ford Mustang Shelby GT500

2019-01-16 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Ford Mustang Shelby GT500 - tak się prezetuje nowy król muscle carów

Podobne artykuły i galerie