GP Malezji: Vettel najlepszy na torze Sepang

Sebastian Vettel (Red Bull) zwyciężył w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Malezji na torze Sepang pod Kuala Lumpur, drugich tegorocznych zmaganiach Formuły 1. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Jenson Button (McLaren). Trzecia lokata przypadła Nickowi Heidfeldowi, który zastępuje Roberta Kubicę w zespole Renault.
23-letni Niemiec po raz 17. w karierze ruszył z pole position i po raz drugi z rzędu wygrał w tym sezonie, nie dając najmniejszych szans rywalom. Drugie miejsce zajął Jenson Button z McLarena po dobrym, równym wyścigu.

Sebastian Vettel Sebastian Vettel

Ostatnie miejsce na podium przypadło Nickowi Heidfeldowi, który idealnie wszedł w dzisiejszy wyścig - z szóstego pola przeskoczył na drugą pozycję. 33-letni kierowca Renault stoczył zacięty bój na ostatnich okrążeniach z czwartym Markiem Webberem.

Sebastian Vettel Jenson Button

Australijczyk z ekipy Red Bulla rozpoczął dzisiejsze ściganie tragicznie - z trzeciego miejsca spadła na dziewiąte. Ostatecznie Webberowi udało się odrobić straty, głównie dzięki dobrym wyjazdom z pit-stopu i zaciętej walce na torze.
O pechu mogą mówić Fernando Alonso z Ferrari i Lewis Hamilton z McLarena, którzy na 47. okrążeniu zaliczyli kontakt między swoimi bolidami. Kierowcom doliczono po 20 sekund do czasów, w jakich pokonali dzisiejszy wyścig. Kara dla Hamiltona spowodowała, że zamienił się on pozycjami w ostatecznej klasyfikacji wyścigu z Kamui Kobayashim - spadł na ósmą lokatę. Jeszcze gorzej potoczyła się końcówka wyścigu dla Petrova, który na 52. okrążeniu rozbił pojazd po tym, jak uszkodzeniu uległ jego układ kierowniczy.
Oprócz Rosjanina z Renault dzisiejszych zawodów nie ukończyło aż siedmiu kierowców: Tonio Liuzzi (HRT), Jerome d'Ambrosio (Virgin), Jarno Trulli (Lotus), Sergio Perez (Sauber), Rubens Barrichello (Williams), Narain Karthikeyan (HRT) oraz Pastor Maldonado (Williams).