Sporty motorowe

GP Malezji: Vettel zwyciężył w kwalifikacjach

2011.04.09//  D. Pęgiel
Sebastian Vettel (Red Bull) wygrał kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Malezji, drugich tegorocznych zawodów Formuły 1. Na drugim miejscu sklasyfikowany został zawodnik McLarena Lewis Hamilton, trzecia lokata przypadła koledze z zespołu dzisiejszego zwycięzcy – Markowi Webberowi.
Mianem niespodzianki można określić odpadnięcie w drugiej odsłonie kwalifikacji Michaela Schumachera. Siedmiokrotny mistrz świata zajął dopiero 11. pozycję. Ponadto w jutrzejszym ściganiu wystartują wszyscy kierowcy. Żaden zawodników nie padł w sobotnich eliminacjach ofiarą zasady "107%". W myśl tego zapisu do wyścigu kwalifikują się tylko ci kierowcy, którzy zmieszczą się w limicie czasu 107% najszybszego.