Logo

Honda Civic Type R Concept - drogowa wyścigówka

Honda Civic Type-R w nowym wcieleniu ma być najszybszym i najostrzejszym hot-hatchem z przednim napędem. Japończycy odważnie zapowiadają swój nowy model, a każda kolejna prezentacja pokazuje, że słowa nie są chyba rzucane na wiatr. W Genewie pojawiła się koncepcyjna wersja pozbawiona kamuflażu.

Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept

Type-R wygląda na pojazd gotowy do produkcji. Jednak inżynierowie chcą dopracować projekt w najmniejszych detalach. Auto zgodnie z zapowiedziami ma być najszybszą przednionapędówką na Nurburgringu. Oznacza to, że Civic musi być perfekcyjny w każdym calu.

Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept

Patrząc na aerodynamikę samochodu i doładowany motor 2,0 o mocy 280 KM możemy założyć, że pojazd będzie bardzo szybki. Inżynierowie Hondy opracowują zaawansowany układ hamulcowy oraz maksymalne obniżenie masy. Warto pamiętać, że rywale w klasie nie śpią czego dowodem jest rekord na Nurburgringu wykręcony przez Leona Cuprę 280.

Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept Honda Civic Type R Concept

2014-03-05 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Honda Civic Type R Concept - drogowa wyścigówka

Podobne artykuły i galerie