Logo

Honda Civic Type R wykręcił nowy rekord na torze Silverstone

Type R Challenge 2018 to program Hondy mający na celu pokazanie możliwości najszybszego hot-hatcha z napędem na przednią oś. Civic odwiedził już tory Magny-Course i Spa, gdzie wykręcił rekordy dla przednionapędowych hatchbacków. W miniony weekend maszyna pojawiła się na Silverstone.
Honda Civic Type R zgodnie z założeniami ustanowiła nowy rekord toru. Auto pozwoliło na wykręcenie czasu 2:31,32 s. Taki rezultat okazał się znacznie lepszy od czasu z 2016 roku należącej do poprzedniej generacji Civica.

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Hot-hatcha poprowadził Matt Neal będący trzykrotnym mistrzem serii British Touring Car Championship. Neal ma doświadczenie w szybkiej jeździe i nie krył fascynacji Civiciem. Jak podkreśla największą robotę robi tu aerodynamika, która pozwala niezwykle szybko i pewnie pokonywać szybkie zakręty.

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Type R Challenge 2018 objął już trzy tory, a w planach są jeszcze co najmniej dwa. Civic Type R odwiedzi w najbliższej przyszłości tory Estoril i Hungaroring. Za kierownicą zasiądą Tiago Monteiro oraz Jenson Button. Największym sukcesem modelu pozostaje jednak zeszłoroczny rekord na Nurburgringu (7:43,8 s).

Honda Civic Type R

2018-07-04 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Honda Civic Type R wykręcił nowy rekord na torze Silverstone

Podobne artykuły i galerie