Logo

Honda Civic Type R z Jensonem Buttonem ustanawiają rekord na Bathurst

Honda Civic Type R powraca ze swoim marszem po rekordy. Japoński hot-hatch ponownie stanął do walki o wykręcanie rekordów dla przednionapędowych samochodów produkcyjnych. Tym razem imponujący czas padł na australijskim torze Bathurst.
Kierowcą sportowego Civica ponownie był ambasador marki, Jenson Button. Były mistrz Formuły 1 z 2009 roku potrzebował na pokonanie toru 2:35,207 s. Udana próba odbyła się w wielkanocny poniedziałek. Button musiał pokonać trasę o długości 6,2 km z 23 zakrętami. Rekord padł podczas jednego z 14 okrążeń jakie wykonał kierowca w czasie prób.

Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst

Tutaj warto wspomnieć, że Button ustanowił w 2011 roku nieoficjalny rekord toru w bolidzie F1. Wtedy Brytyjczyk wykręcił imponujące 1:48,8 s. Nieoficjalny rekord toru został ustanowiony podczas imprezy promującej GP Australii. Button ma na swoim koncie także rekord dla aut FWD na Hungaroring ustanowiony właśnie Civiciem Type R w zeszłym roku. Honda od dłuższego czasu kontynuuje serię rekordów i na swoim koncie ma już tory Nurburgring, Spa, Silverstone, Estoril oraz Magny-Cours.

Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst
Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst Honda Civic Type R na Bathurst

2019-05-10 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Honda Civic Type R z Jensonem Buttonem ustanawiają rekord na Bathurst

Podobne artykuły i galerie