Logo

Hyundai Kona Electric - debiut wersji produkowanej w Europie

Hyundai Kona Electric do tej pory był produkowany jedynie w Korei, ale teraz się to zmieniło i elektryczny crossover wyjeżdża także z czeskich zakładów marki. W efekcie samochód jest dostępny za niższą cenę oraz w europejskiej wersji może się pochwalić większym zasięgiem.
Producent od 10 lipca przyjmuje zamówienia na europejską wersję modelu. Hyundai Kona Electric w nowej specyfikacji korzysta z akumulatora o pojemności 64 kWh, co w połączeniu z 204-konnym silnikiem elektrycznym przekłada się na zasięg 484 km. Wersja produkowana w Korei mogła pokonać 449 km. Skąd różnica w zasięgu? Okazuje się, że klucze do sukcesu były nowe opony Michelin Primacy 4 o niższych oporach toczenia.

Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric

Wraz z debiutem europejskiej wersji do oferty trafiło bazowe wydanie Style za 179 900 zł. Dotychczas klienci mogli zamawiać jedynie najdroższe wydania Premium i Platinum. Podstawowa wersja Kony Electric i tak oferuje bardzo bogate wyposażenie. Hyundai Kona Electric budowany w Europie ma szansę przyciągnąć do siebie kolejnych klientów szukających ciekawego auta elektrycznego.

Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric

2020-07-14 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Hyundai Kona Electric - debiut wersji produkowanej w Europie

Podobne artykuły i galerie