Logo

Izera - powstaje polska marka aut elektrycznych

Spółka ElectroMobility Poland dokonała prezentacji swojej wizji polskiej marki samochodów elektrycznych. Przedsiębiorstwo pokazało dwa pierwsze prototypy oraz zdradziło, że pierwsze polskie „elektryki” pojawią się pod marką Izera.

Izera Izera

Nazwa nawiązuje do Gór Izerskich, pasma w Sudetach Zachodnich położonych na granicy Polski i Republiki Czeskiej. Ten region kraju kojarzy się z czystą naturą, dlatego Góry Izerskie są doskonałą inspiracją dla ekologicznej marki. Niewysokie góry są też idealnym miejscem do wycieczek całych rodzin, a właśnie z rodzinnym charakterem ma się kojarzyć marka Izera.

Izera

Auta spod marki Izera mają być budowane na Śląsku, gdzie końcem 2021 roku ruszy budowa nowoczesnych zakładów. Fabryka ma wygenerować 3 tysiące miejsc pracy. Według planu w zakładach będzie produkowane pięć modeli. Pierwsza taśma produkcyjna ma ruszyć w 2023 roku.

Szczegóły nowych modeli na razie nie są znane. Póki co pokazano dwa koncepty, które powinny się przerodzić w auta produkcyjna, ale ich droga do tego stanu jest jeszcze daleka. Pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie projektu.


2020-07-29 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Izera - powstaje polska marka aut elektrycznych

Podobne artykuły i galerie