Logo

Jak samodzielnie umyć samochód na podwórku?

Chcesz, aby twoje auto się pięknie prezentowało i błyszczało jak nowe? Mycie auta w pośpiechu nie jest dobrym pomysłem. Jeśli zależy ci na dokładnym umyciu auta i stronisz od myjni automatycznych i bezdotykowych, dowiedz się, jak zrobić to poprawnie. Poznaj sposoby na samodzielne czyszczenie samochodu, które możesz wykonać przed domem.


Jakie sprzęty i akcesoria mogą się przydać?

Wybór odpowiednich rzeczy przed rozpoczęciem mycia auta to gwarancja sukcesu. Warto zaopatrzyć się w takie sprzęty i akcesoria jak:
  • myjka ciśnieniowa do mycia samochodu;
  • gąbka lub rękawica;
  • dwa wiadra;
  • piana aktywna do usunięcia pierwszej warstwy zabrudzeń;
  • odpowiedni szampon samochodowy;
  • środek do czyszczenia felg;
  • ręcznik z mikrofibry do osuszenia pojazdu z wody;
  • pędzelki oraz szczotki do precyzyjnego czyszczenia zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach.

Jak dobrze umyć swój samochód?

Jak umyć auto w domu? Zacznij od przygotowania swojego stroju roboczego. Nie powinno w nim być wystających metalowych elementów, jak sprzączki czy zamki błyskawiczne. Mogą one zahaczyć o powierzchnię lakieru i zadrapać go.

Następnie wybierz odpowiedni szampon samochodowy, może być zwykły, z woskiem lub z osuszaczem. Unikaj płynu do naczyń! Jest bardzo szkodliwy dla lakieru. Co dalej? Przygotuj dwa wiaderka oraz gąbkę. Dwa osobne wiadra są potrzebne, aby w jednym była woda, a w drugim rozcieńczony szampon. Stosując tę metodę, unikniesz przenoszenia drobinek piasku i zanieczyszczeń z gąbki na karoserię i późniejszych zarysowań.Dobrym sposobem jest mycie auta partiami, dzięki czemu zdążysz na spokojnie doczyścić dany obszar, bez martwienia się, że piana zdążyła wyschnąć, zanim ją spłuczesz. Pamiętaj o tym, że czyszczenie należy wykonywać od góry karoserii do dołu. Przed użyciem szamponu zmocz karoserię. To konieczne! Ułatwi to doczyszczenie zabrudzeń.Pamiętaj, aby na bieżąco spłukiwać wodą umytą część karoserii. Kiedy skończysz, sprawdź, czy nie zapomniałeś o progach lub trudno dostępnych miejscach. Utrzymywanie tych fragmentów auta w czystości pomaga zapobiec pojawieniu się rdzy. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, aby skutecznie pozbyć się trudnych zanieczyszczeń, użyj odpowiedniego preparatu do czyszczenia samochodów. Na sam koniec, gdy całe auto jest porządnie opłukane dużą ilością wody, wytrzyj karoserię ręcznikami z mikrofibry lub użyj gumowej ściągaczki, aby uniknąć zacieków. Potrzebne przedmioty znajdziesz na https://www.empik.com/dom-i-ogrod/elektronarzedzia/myjki-cisnieniowe,39720322,s.Jak często powinno się myć samochód?

Jest to ważna kwestia, która jest niestety często pomijana. Należy pamiętać o myciu auta chociaż raz w miesiącu. Dzięki temu unikniemy zniszczeń karoserii od zanieczyszczeń. Zimą należy pamiętać, że sól, którą jest posypywana droga, osiada na samochodzie i może prowadzić do korozji. Natomiast latem warto na bieżąco usuwać zanieczyszczenia, powstające podczas jazdy oraz insekty. Gruntowne mycie pojazdu raz na jakiś czas jest ważne, jeśli chcemy cieszyć się jego wyglądem jak najdłużej. Samodzielne mycie pojazdu to na pewno dbanie o niego z większą dokładnością niż nam się tylko wydaje. Dzięki temu możemy dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i wyczyścić, chociażby szczeliny, o których często zapomina się podczas korzystania z myjni automatycznych.Regularnie czyść swój samochód, a sam się przekonasz, że jego karoseria pozostanie na długo w dobrej kondycji. Dobierz swój zestaw preparatów oraz narzędzi niezbędnych do mycia auta i spraw, że będzie wyglądało jakby wróciło prosto z najlepszej myjni. 


2021-10-22 - B. Grycan

1

Komentarze do:
Jak samodzielnie umyć samochód na podwórku?

edi 2021-10-26 09:43

W przypadku samodzielnego mycia kluczowa kwestia to uzywać dwóch wiader z czystą i brudną wodą.

Podobne artykuły i galerie