Logo

Kia Ceed GT - polski debiut usportowionego hatchbacka

Kia Ceed GT to bardzo ciekawy model łączący w sobie atrakcyjną linię kompaktowego hatchbacka i dozę sportowych emocji. Co prawda nie mamy tu do czynienia z rasowym hot-hatchem, ale i tak nowy model dostarczy wrażeń z jazdy.
Usportowiony model zawitał w polskich salonach. A to oznacza, że poznaliśmy cenę auta. Zacznijmy jednak od tego, że Kia Ceed GT powstała przy współpracy z działem sportowym Hyundaia. Projektanci zadbali o agresywniejszy wygląd oraz mocniejszy napęd.

Kia Ceed GT Kia Ceed GT

Hatchback startuje na naszym rynku od kwoty 98 990 zł. W tej cenie dostaniemy sporo. Zacznijmy od silnika. Postawiono na benzynowy motor 1,6 T-GDi o mocy 204 KM i momencie obrotowym 265 Nm. Jednostka może współpracować z 6-biegowym manualem bądź 7-biegowym automatem DCT. W przypadku pierwszego zestawu przyspieszenie do setki zajmuje 7,5 s, a v-max wynosi 230 km/h. W drugiej opcji wartości te wynoszą odpowiednio 7,4 s oraz 225 km/h.

Kia Ceed GT Kia Ceed GT

Pakiet stylistyczny obejmuje szersze progi, zmodyfikowane zderzaki i spojler nad tylną szybą. Zadbano o czerwone zaciski hamulców czy 18-calowe felgi. Wnętrze przywita nas sportowymi fotelami oraz skórzano-zamszową tapicerką. Kia Ceed GT w standardzie posiada światła LED, system teleinformacyjny z obsługą Android Auto i Apple CarPlay, system bezkluczykowy oraz szereg asystentów jazdy. Kierowca będzie się też cieszył z czujników parkowania czy dwustrefowej klimatyzacji.

Kia Ceed GT Kia Ceed GT

2019-01-16 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Kia Ceed GT - polski debiut usportowionego hatchbacka

Podobne artykuły i galerie