Logo

Kia Xceed - stylowy crossover na bazie Ceeda

Kia zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model kompaktowy segmentu C. Xceed już wcześniej wyciekł na fotografiach, ale teraz możemy poznać jego tajemnice.

Kia Xceed jest połączeniem koncepcji crossovera i uterenowionego hatchbacka. Sam producent określa projekt mianem CUV, czyli Crossover Utility Vehicle. Auto bazuje na modelu Ceed, choć nadwozie przeszło gruntowną przebudowę i spokojnie mogłoby funkcjonować jako model niezwiązany z rodziną Ceeda.

Kia Xceed Kia Xceed

Crossover jest dłuższy od Ceeda o 85 mm, o 26 mm szerszy oraz o 42 mm wyższy. W bazowym modelu prześwit wynosi 174 mm, ale na 18-calowych kołach wzrasta do 184 mm. Osoby chcące czasem zjechać z utwardzonej drogi powinny się zdecydować na większe koła. Kia Xceed ma się mocno różnić w prowadzeniu. Inżynierowie zestroili zawieszenie bardziej miękko i zastosowali hydrauliczne tłumiki odbicia. Układ kierowniczy będzie też dużo szybciej reagował na skręt.

Kia Xceed Kia Xceed

We wnętrzu znajdziemy kokpit przeniesiony z Ceeda. Głównymi różnicami będą kolorowe wstawki zamiast srebrnych oraz możliwość zastąpienia zegarów 10,25-calowym ekranem. Ana nadwozia zaowocowała większym bagażnikiem o pojemności 426 litrów. Kia Xceed w przypadku napędu nie oferuje rewolucji. Tutaj także przeszczepiono silniki z Ceeda.

Standardowo pod maską znajdzie się litrowy motor T-GDI o mocy 120 KM. Pod maskę może też trafić motor 1,4 T-GDI o mocy 140 KM oraz 1,6 T-GDI o mocy 204 KM. W przypadku silników wysokoprężnych otrzymamy jednostkę 1,6 CRDi o mocach 115 KM bądź 136 KM. Z czasem do oferty ma trafić napęd hybrydowy. Jednostki sparowano z sześciobiegowym manualem. Opcjonalnie przygotowano siedmiobiegowy automat z wyjątkiem najsłabszej wersji.

Kia Xceed Kia Xceed
Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed

2019-06-28 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Kia Xceed - stylowy crossover na bazie Ceeda

Podobne artykuły i galerie