Logo

Kolejny Dodge Challenger Hellcat ma miec nawet 750 koni mechanicznych

Dodge Challenger jest obok Forda Mustanga i Chevroleta Camaro jednym z najważniejszych muscle carów w historii. Nie da się jednak ukryć, że ostatnio konkurencja pozostawiła w tyle Dodge'a. Ford i Chevrolet są lżejsze, lepiej się prowadzą a ciężki Challenger może rywalizować z nimi co najwyżej na prostej.

Czasy się zmieniają i ostatni klasyczny muscle car musi się również zmienić. Producent zapowiedział, że nowoczesny model będzie znacznie lepszy, lżejszy i mocniejszy. A jego debiut nastąpi na przełomie 2018 i 2019 roku. Przede wszystkim mamy dostać sportowe auto nowej generacji.

Dodge Challenger Hellcat Dodge Challenger Hellcat

Co ciekawe istnieje szansa, że w gamie jednostek napędowych pojawi się 4-cylindrowy silnik wzorem konkurentów. Fani amerykańskich muscle tego nie pochwalają ale europejski rynek z chęcią wybiera auta sportowe z mniejszymi silnikami. Oczywiście nie może zabraknąć jednostki V8 i topowej wersji Hellcat. Ta zamiast obecnych 707 koni mechanicznych ma się legitymować mocą około 750 koni. To pozwoli przynajmniej na prostej pogonić wiele innych znacznie droższych samochodów.

Dodge Challenger Hellcat Dodge Challenger Hellcat

2016-07-17 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Kolejny Dodge Challenger Hellcat ma miec nawet 750 koni mechanicznych

Podobne artykuły i galerie