Logo

Lancia Delta Integrale - Amos szykuje współczesną wersję

Lancia Delta Integrale to prawdziwa ikona sportów motorowych. Model ten odnosił wiele sukcesów w rajdach samochodowych, a jego cywilne wersje są obecnie prawdziwymi rarytasami. Firma Automobili Amos postanowiła stworzyć współczesną wersję klasyka w trzydrzwiowym nadwoziu.
Karoseria auta ma być wykonywana w całości ręcznie z aluminium. Przedni pas zostanie wykonany z włókna węglowego. Mechanicznie konstrukcja zostanie dostosowana do współczesnych czasów, co oznacza spore zmiany w projekcie. Producent ma użyć 1000 nowych części względem oryginału. Gotowy model ma być jeszcze bardziej dynamiczny, zwrotny i agresywny na drodze.

AMOS Lancia Delta Integrale AMOS Lancia Delta Integrale

Kokpit ma czerpać inspiracje z Delty S4. Na pokładzie pojawią się współczesne instrumenty. Nadwozie otrzyma znacznie większa muskulaturę, co ma już z wyglądu informować nas, że mamy do czynienia z rasową maszyną. Automobili Amos wykorzysta do konwersji standardowe Delty Integrale 16v. Producent jest słusznego zdania, że wersje Evoluzione są zbyt cenne aby poddawać je przeróbkom. Niedługo mają zostać opublikowane szczegóły odnośnie projektu.

AMOS Lancia Delta Integrale AMOS Lancia Delta Integrale
AMOS Lancia Delta Integrale

2018-06-03 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Lancia Delta Integrale - Amos szykuje współczesną wersję

Podobne artykuły i galerie