Logo

Leon Cupra R ST - sportowe kombi z małym kryzysem tożsamości

Marka Cupra niedawno została wydzielona od Seata, czego efektem mają być sportowe modele o większym prestiżu. Coś jednak w planowaniu Hiszpanów poszło nie tak, bowiem najnowszy Leon Cupra R ST został zaprezentowany pod marką Seat.
Hiszpanie mocno namieszali z oznaczeniami modelu, ale pomińmy tę kwestię i skupmy się na samym aucie. Co więc oferuje odświeżony Leon Cupra R ST? Przede wszystkim sportowe kombi cechuje się dwulitrowym silnikiem z doładowaniem o mocy 296 KM i momencie obrotowym 400 Nm.

Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST

Ten motor pozwala przyspieszać do 100 km/h w czasie 4,9 s i rozpędzi auto do 250 km/h ograniczonych elektronicznie. Zatrzymywaniem auta zajmują się poprawione hamulce Brembo z tarczami o średnicy 340 mm z przodu i 310 mm z tyłu. Leon Cupra R ST może się pochwalić dodatkami nadwozia z włókna węglowego, jak przedni splitter, progi czy osłony lusterek i tylny spojler. W tylny dyfuzor wbudowano dwie rury wydechowe. Nowe kombi postawiono na 19-calowych felgach. Z karoserią w ciemnych kolorach będą kontrastować miedziane detale.

Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST

Wnętrze to przede wszystkim sportowe fotele oraz elementy wykończenia w miedzianym kolorze i w fakturze włókna węglowego. Producent nie postarał się jednak o większe fajerwerki w kokpicie. Leon Cupra R ST to bardzo interesujący model. Ciekawe czy ostatecznie trafi na rynek jako Cupra czy jednak jeszcze Seat.

Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST Leon Cupra R ST

2019-03-13 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Leon Cupra R ST - sportowe kombi z małym kryzysem tożsamości

Podobne artykuły i galerie