Logo

MINI Cooper S w limitowanej wersji Monte-Carlo Edition

MINI Cooper S zasłynął trzema zwycięstwami w kultowym Rajdzie Monte Carlo w latach 1964, 1965 i 1967. Raz brytyjskie maluchy zajęły wszystkie trzy miejsca podium, ale zostały zdyskwalifikowane za reflektory przez francuskich sędziów. Sytuacja z 1966 roku nie ujęła jednak popularności maluchowi.

Mini Cooper S Monte-Carlo Edition MINI Monte Carlo

Teraz rajdy wyglądają zupełnie inaczej, a MINI powraca do rywalizacji na najwyższym szczeblu. Z tej okazji do salonów trafi specjalna edycja nawiązująca do sukcesów dawnego Coopera.

MINI Monte Carlo MINI Cooper Goodwood Edition

MINI Monte-Carlo Edition został polakierowany na czerwono, zawiązując do oficjalnych barw rajdowego malucha z minionego wieku. Z przodu znajdziemy rajdowe halogeny, które dodatkowo podkreślają pochodzenie modelu. Logo "Monte-Carlo Edition" znalazło się na oparciach foteli, a kierownicę obszyto czarno-czerwonym materiałem.


Sercem autka został dobrze znany motor pochodzący z wersji Cooper S. "Czterocylindrowiec" rozwija solidne 184 KM. Fani rajdów będą się mogli cieszyć sześciobiegową skrzynią manualną, a laicy za dopłatą otrzymają automat. Dla miłośników mocniejszych wrażeń przewidziano pakiet John Cooper Works z 200-konnym silnikiem na czele.

MINI Cooper by Paul Weller MINI Cooper Goodwood Edition

Specjalna edycja powstanie w 200 egzemplarzach, z których każdy otrzyma swój numer na błotniku oraz podpis legendy rajdów, Rauno Aaltonena. Fani MINI mogą już kupować prezentowany model za cenę 36.500 euro.

MINI Cooper Goodwood Edition MINI Cooper Goodwood Edition
MINI Cooper Goodwood Edition

2011-09-13 - P. Kozłowski

0

Komentarze do:
MINI Cooper S w limitowanej wersji Monte-Carlo Edition

Podobne artykuły i galerie