Logo

McLaren 650S Spider Al Sahara 79 - superauto wykończone złotem

McLaren Special Operations bardzo dobrze wie jak przyciągać poszczególne grupy klientów. W tym także arabskich klientów lubiących szalone krzykliwe projekty. Brytyjczycy z okazji salonu samochodowego w Dubaju przygotowali wyjątkowy egzemplarz modelu 650S. Został on wykończony lakierem z domieszką złota.

McLaren 650S Spider McLaren 650S Spider

Szlachetny, 24-karatowy metal w układzie okresowym pierwiastków oznaczony jest liczbą 79. Dlatego też unikatowy model nazwano mianem Al Sahara 79. W specjalnym modelu nie tylko złoto jest drogim materiałem. Inżynierowie wykorzystali też włókno węglowe, z którego wykonano splitter, spojlery i wloty powietrza. To pozwoliło nadać autu charakteru przy zachowaniu niskiej wagi.

McLaren 650S Spider McLaren 650S Spider

Złoto zagościło również w kokpicie. Niektóre przełączniki zostały pokryte tym wyjątkowym materiałem, co pozwoliło na uzyskanie efektownego połączenia z jasnym wykończeniem. Co ciekawe, zdecydowana większość McLarenów sprzedawanych na Bliskim Wschodzie jest dziełem specjalistów z MSO. Nie dziwi więc fakt, że ten oddział był odpowiedzialny za przygotowanie pokazowego modelu.

McLaren 650S Spider McLaren 650S Spider McLaren 650S Spider McLaren 650S Spider McLaren 650S Spider McLaren 650S Spider

2015-11-13 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
McLaren 650S Spider Al Sahara 79 - superauto wykończone złotem

Podobne artykuły i galerie