Logo

Mercedes GLA - kompaktowy crossover jeszcze bardziej komfortowy

Mercedes odsłonił przed światem najnowszą generacją modelu GLA. Niemiecki crossover stał się bardziej dojrzały i ma oferować wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Premiera rynkowa ma mieć miejsce wiosną przyszłego roku.
Mercedes GLA mocno zmienił się względem poprzedniej generacji. Auto urosło wzwyż o 10 cm, poszerzyło się o 3 cm i skróciło o 1,5 cm. Przy tym udało się zadbać o współczynnik oporu powietrza na poziomie Cw 0,28. Projektantom udało się także wygospodarować znacznie więcej przestrzeni w kabinie niż ma standardowa A-klasa.

Mercedes GLA Mercedes GLA

Stylistycznie Mercedes GLA nawiązuje do większych SUVów marki. Mimo to zachował swój kompaktowy i lifestyle'owy charakter. Duży nacisk postawiono na bezpieczeństwo. Standardowo na pokładzie ma gościć bogata ilość systemów bezpieczeństwa, za które zdaniem producenta u konkurencji trzeba dopłacać. Wyposażenie obejmie najnowszy system MBUX sterowanego głosem. Co ciekawe w standardzie w kabinie znajdziemy 7-calowe ekrany systemu i zegarów. Za wersje 10-calowe trzeba będzie dopłacić.

Mercedes GLA Mercedes GLA

Producent na razie nie ujawnił szczegółów napędu. Wiadomo, że pod maskę ma trafić 1,33-litrowy silnik benzynowy o mocy 163 KM. W topowej wersji znajdzie się dwulitrowa jednostka o mocy 306 KM. Crossover będzie dostępny z napędem na przód oraz na wszystkie koła. Oczywiście ofertę z czasem uzupełni hybryda plug-in, a przy okazji zapowiedziano też w pełni elektrycznego EQA. Póki co nie znamy cen nowego Mercedesa GLA.

Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA Mercedes GLA

2019-12-13 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Mercedes GLA - kompaktowy crossover jeszcze bardziej komfortowy

Podobne artykuły i galerie