Logo

Nissan GT-R50 Italdesign - oficjalna premiera produkcyjnego superauta

Nissan GT-R50 Italdesign przeszedł długą drogę od prezentacji w formie koncepcyjnej do przerodzenia się w pojazd produkcyjny. Superauto w limitowanej serii miało zadebiutować podczas salonu samochodowego w Genewie, ale w związku z epidemią debiut przeniesiono.
Dzieło japońskiej marki oraz włoskiego studia projektowego zostało zaprezentowane w produkcyjnej wersji na torze im. Tazio Nuvolariego w Cervesinie. Na tym obiekcie Italdesign prowadzi testy swoich maszyn. Nissan GT-R50 Italdesign może się pochwalić nie tylko efektownym wyglądem, ale także rozbudowaną aerodynamiką pozwalającą na jeszcze szybszą jazdę.

Nissan GT-R50 Italdesign Nissan GT-R50 Italdesign

Nissan GT-R50 Italdesign bazuje na wersji Nismo co oznacza spore możliwości i bogate wyposażenie. We wnętrzu znajdziemy sporą ilość włókna węglowego, skóry oraz Alkantary. Najważniejsze jest jednak to co tkwi pod maską. Tam znajdziemy 3,8-litrowy silnik V6 podkręcony przez Nismo do 720 KM mocy oraz 780 Nm momentu obrotowego. Pierwsze sztuki mają trafić do klientów na przełomie 2020 i 2021 roku. Każda sztuka z planowanych 50 egzemplarzy to koszt 990 tys. euro.

Nissan GT-R50 Italdesign Nissan GT-R50 Italdesign
Nissan GT-R50 Italdesign Nissan GT-R50 Italdesign Nissan GT-R50 Italdesign Nissan GT-R50 Italdesign Nissan GT-R50 Italdesign Nissan GT-R50 Italdesign

2020-05-22 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Nissan GT-R50 Italdesign - oficjalna premiera produkcyjnego superauta

Podobne artykuły i galerie