Logo

Noble M500 - prezentacja nowego superauta z silnikiem Forda

Noble M500 został zaprezentowany w przedprodukcyjnej wersji na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Nowy model brytyjskiej marki słynącej z bezkompromisowych maszyn sportowych będzie celował w nieco mniej majętnych klientów. Choć nadal będziemy mieć do czynienia z prawdziwym superautem.
Noble M500 ma w założeniu być nieco mniejszym i słabszym bratem modelu M600. Na razie producent nie określił planowanych cen, ale z pewnością będą dużo niższe niż 300 tysięcy funtów jakie trzeba zapłacić za większy model. Wprowadzenie do oferty tańszego modelu ma pozwolić marce na przyciągnięcie nowych klientów.

Noble M500 Noble M500

Sercem sportowca zostanie dobrze znany 3,5-litrowy silnik EcoBoost V6 Forda. W tym wypadku jednostka ma generować około 550 KM. Napęd trafi na tylną oś za pośrednictwem automatycznej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Takie wartości powinny być zadowalające.

Noble M500

Nadwozie Noble'a M500 przede wszystkim zostało podyktowane przez dbałość o aerodynamikę. Mimo to udało się stworzyć całkiem atrakcyjną maszynę. A to nie zawsze udawało się tej marce. Na razie nie zdążono z zaprojektowaniem wnętrza. Premiera gotowego produkcyjnego modelu ma nastąpić w przyszłym roku.


2018-07-18 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Noble M500 - prezentacja nowego superauta z silnikiem Forda

Podobne artykuły i galerie