Logo

Opel Astra GTC - GTC Paris Concept wkrótce wyjedzie na drogi

Wszyscy wielbiciele kompaktowych hot-hatchów, którzy mieli okazję odwiedzić tegoroczne targi motoryzacyjne w Paryżu, z pewnością spędzili dużo czasu na stoisku Opla. Niemiecki producent zaprezentował publiczności Astrę GTC Paris Concept. Nowy prototyp zapowiaday 3-drzwiową wersję nadwoziową najnowszej Astry.

Opel Astra GTC Paris Concept Opel Astra GTC Paris Concept

Jak potwierdził wiceprzewodniczący działu designu w Oplu, Mark Adams, w odróżnieniu od wielu aut koncepcyjnych, stylistyka prototypowej Astry zostanie w praktycznie niezmienionej formie przeniesiona do wersji produkcyjnej.
[poll id=29]
W 3-drzwiowej wersji Astry znajdziemy więc wyraziście wystylizowane nadwozie o agresywnym, sportowym wyglądzie. Projektanci Opla zrezygnują tylko z czerwonego lakieru i ogromnych, 21-calowych kół.

Opel Astra GTC Paris Concept Opel Astra GTC Paris Concept

Co ważne, także wnętrze seryjnej Astry GTC będzie niemal identyczne jak prototyp. Luksusu w środku nowej Astry dodadzą ekskluzywne fotele, łączące alcantarę ze skórzanym wykończeniem.

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, body-kitpokazany w Paris Concept nie jest częścią designu przygotowywanej już wersji OPC. Jak zapewnia Opel, stylistycznie najmocniejsza Astra będzie jeszcze bardziej sportowa, a podzespoły techniczne pozwolą na pozostawienie konkurencji w dalekim tyle.

Opel Astra GTC Paris Concept Opel Astra GTC Paris Concept
Opel Astra GTC Paris Concept

2010-10-26 - K. Spychalski

Podobne artykuły i galerie