Logo

Opel Astra OPC Extreme - bezkompromisowy hot-hatch

Opel ma zamiar namieszać na rynku hot-hatchy za sprawą Astry OPC Extreme. Ekstremalny wariant mocnego kompaktu zadebiutuje na salonie w Genewie, a kilka tygodni później trafi do salonów. I musimy przyznać, że jest na co czekać.

Opel Astra OPC Extreme Opel Astra OPC Extreme

Opel zdradził, że wersja Extreme będzie o 100 kg lżejsza od standardowego OPC. Inżynierom udało się zbić masę o tak dużo za sprawą zastosowania włókna węglowego i aluminium, które zastąpiły część seryjnych elementów.

Opel Astra OPC Extreme Opel Astra OPC Extreme

Z wnętrza wyrzucono zbędne luksusy i zamiast nich pojawiły się sportowe fotele z szelkowymi pasami, pałąk bezpieczeństwa oraz kierownica pokryta flokiem. W efekcie Samochód stał się maszyną idealną do jazdy po torze.

Sercem modelu Extreme został dwulitrowy silnik z doładowaniem generujący przeszło 300 KM. Przenosi on moc na przednią oś z pomocą 6-biegowej manualnej przekładni. Inżynierowie w związku z wielką mocą musieli zastosować mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu. Astra została osadzona na 19-calowych felgach i otrzymała sportowe hamulce Brembo. Osiągi oraz ceny zostaną zdradzone podczas genewskiego salonu.

Opel Astra OPC Extreme Opel Astra OPC Extreme
Opel Astra OPC Extreme Opel Astra OPC Extreme Opel Astra OPC Extreme Opel Astra OPC Extreme

2014-02-27 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Opel Astra OPC Extreme - bezkompromisowy hot-hatch

Podobne artykuły i galerie