Logo

Ostatni Chevrolet Corvette C7 zostanie zlicytowany na cele charytatywne

Chevrolet Corvette C7 już niedługo zakończy swój rynkowy żywot. General Motors poinformowało, że ma zamiar zlicytować 28 czerwca ostatni produkcyjny egzemplarz. Stanie się to podczas aukcji charytatywnej poprowadzonej przez dom Barrett-Jackson Northeast.
Kwota zdobyta na sprzedaży Corvette C7 zostanie przekazana na rzecz fundacji Stephen Siller Tunnel to Towers. Organizacja firmowana nazwiskiem strażaka, który zginął podczas akcji w World Trade Center pomaga ratownikom odnoszącym obrażenia podczas służby oraz rodzinom ratowników ponoszących śmierć w czasie służby.

Chevrolet Corvette C8 Chevrolet Corvette C8

Zapowiedź licytacji ostatniej sztuki Chevroleta Corvette C7 oznacza, że ta generacja dobiega oficjalnie końca. Interesujące jest to, że producent wyprodukował podobno zbyt dużo egzemplarzy tego modelu. Dealerzy maja problemy ze sprzedaniem wszystkich sztuk. Dzięki temu klienci za oceanem mogą liczyć na bardzo atrakcyjne oferty.

Chevrolet Corvette C8 Chevrolet Corvette C8

Jednak to co najważniejsze to fakt, że Corvette niedługo doczeka się następcy. Generacja C8 będzie autem rewolucyjnym dla kultowego modelu. Producent postanowił przenieść cały układ napędowy za kierowcę. Po raz pierwszy Corvette będzie autem z silnikiem umieszczonym centralnie. Dotychczasowe doniesienia mówiły, że równocześnie będzie dostępny także model w klasycznym układzie. Jednak producent póki co nie potwierdził tych doniesień, a wręcz daje do zrozumienia, że Corvette definitywnie się zmieni z generacją C8. Oficjalny debiut nowego modelu zapowiedziano na 18 lipca 2019 roku.

Chevrolet Corvette C8 Chevrolet Corvette C8 Chevrolet Corvette C8 Chevrolet Corvette C8 Chevrolet Corvette C8 Chevrolet Corvette C8

2019-04-15 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Ostatni Chevrolet Corvette C7 zostanie zlicytowany na cele charytatywne

Podobne artykuły i galerie