Logo

Rafał Sonik zwycięzcą Rajdu Dakar! Historyczny triumf Polaka!

Stało się! Rafał Sonik w sobotę dopełnił formalności i zasłużenie sięgnął po upragnione i bez wątpienia zasłużone zwycięstwo w tegorocznym Rajdzie Dakar. To pierwszy w karierze triumf Polaka na tej niezwykle trudnej imprezie.

Rafał Sonik Rajd Dakar

Krakowianin ostatni, trzynasty etap ukończył z ósmym czasem, ale to w zupełności wystarczyło mu do odniesienia ogromnego sukcesu i wygrania klasyfikacji łącznej.

Rajd Dakar

Nasz rodak w „generalce” ostatecznie o blisko 2 godziny i 55 minut wyprzedził Argentyńczyka Jeremsasa Gonzaleza Ferioliego. Biało-czerwony po pustyniach Ameryki Południowej pędził quadem na Yamasze, podobnie jak jego najgroźniejszy konkurent.

Zadanie Sonikowi mocno ułatwiły problemy Ignacio Casale. Chilijczyk dzielnie walczył z 37-letnim Polakiem o pierwsze miejsce, ale awaria quada całkowicie zaprzepaściła jego szanse. Rajdu po groźnym upadku na trasie nie ukończył plasujący się w czołówce Urugwajczyk Sergio Lafuente.Warto zaznaczyć, że finałowy odcinek z Rosario do Buenos Aires został poważnie skrócony z powodu ulewnych deszczów.

Końcowa klasyfikacja generalna Rajdu Dakar 2015 (quady):
1. Sonik (Polska) Yamaha 57:18,39
2. Gonzalez Ferioli (Argentyna) Yamaha +2:54,50
3. Nosiglia (Boliwia) Honda +3:42,56
4. Sanabria Galeano (Paragwaj) Yamaha +4:08,57
5. Declerck (Francja) Yamaha +5:48,40


2015-01-17 - M. Mikołajczyk

0

Komentarze do:
Rafał Sonik zwycięzcą Rajdu Dakar! Historyczny triumf Polaka!

Podobne artykuły i galerie