Logo

Rajd Dakar: Udane otwarcie Polaków!

Pierwsze koty za płoty – tak w skrócie mogą powiedzieć sobie uczestnicy tegorocznego Rajdu Dakar. Niezwykle trudną imprezę z wysokiego „C” rozpoczął Rafał Sonik. Polak jeżdżący quadem na niedzielnym etapie był drugi, przegrywając jedynie z Ignacio Casale.

Rafał Sonik Krzysztof Hołowczyc

Ogromne powody do radości dał biało-czerwonym również Krzysztof Hołowczyc. Nasz rodak obiecująco otworzył zmagania na pustyni, uzyskując piąty czas. Z dobrej strony zaprezentowali się także Marek Dąbrowski oraz Adam Małysz, którzy zostali sklasyfikowani odpowiednio na piętnastej i osiemnastej pozycji.

Krzysztof Hołowczyc

W rywalizacji kierowców samochodów równych nie miał sobie Nasser Al.-Attiyah z Kataru. O sporym pechu mówić może Nani Roma. Hiszpan do mety dojechał z pokaźną stratą na holu za ciężarówką serwisową i na powtórzenie swojego zeszłorocznego sukcesu nie ma już najmniejszych szans.

Wśród motocyklistów najszybszy był Sam Sunderland, który wyprzedził Paulo Goncalvesa oraz Marka Comę. Żadnej poważniejszej roli nie odegrali reprezentanci Polski – dopiero 31. lokata przypadła w udziale Jakubowi Przygońskiemu, a 42. Jakubowi Piątkowi.


2015-01-05 - M. Mikołajczyk

0

Komentarze do:
Rajd Dakar: Udane otwarcie Polaków!

Podobne artykuły i galerie