Logo

Rajd Polski 2014: Triumf Sebastiana Ogiera, Robert Kubica 18. w "generalce"

Zwycięstwem Sebastiana Ogiera zakończyła się 71. edycja Rajdu Polski. Francuz w imponującym stylu wygrał zawody w naszym kraju, powiększając tym samym swoją przewagę w klasyfikacji generalnej WRC.

Robert Kubica Robert Kubica

Na drugim miejscu imprezę ukończył Andreas Mikkelsen, który stracił do najlepszego kierowcy ponad minutę i 7 sekund. Norweg radził sobie na trasie doskonale i przez moment był nawet liderem rajdowych zmagań. Skład podium uzupełnił Belg Thierry Neuville, który w pokonanym polu zostawił doświadczonych Finów – Mikko Hirvonena oraz Jariego-Mattiego Latvalę.

WRC

Najlepiej z biało-czerwonych mimo wielu problemów wypadł Robert Kubica, kończąc wyścig na 18. miejscu. Nasz zawodnik jeszcze po 16. oesach zamykał czołową „szóstkę”, ale w sobotę podczas przejazdu pechowo urwało mu się koło i uszkodził zawieszenie, przez co musiał wcześniej wycofać się z rywalizacji.
Krakowianin powrócił do walki w niedzielę i osiągał wyśmienite rezultaty – na odcinku specjalnym w Mikołajkach uzyskał trzeci wynik, ale jego straty były zbyt duże, by mógł myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Przypomnijmy, że Rajdu Polski tym razem nie zdołał ukończyć Krzysztof Hołowczyc, który w sobotę zaliczył dachowanie.


2014-06-29 - M. Mikołajczyk

0

Komentarze do:
Rajd Polski 2014: Triumf Sebastiana Ogiera, Robert Kubica 18. w "generalce"

Podobne artykuły i galerie