Rajd Sardynii: Triumf Sebastiena Ogiera, Robert Kubica na ósmym miejscu

Zdecydowanym zwycięstwem Sebastiena Ogiera zakończył się tegoroczny Rajd Sardynii, który był szóstą rundą rajdowych mistrzostw świata. Francuz dzięki zwycięstwu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce, ale ze znaczną stratą do kierowcy „Trójkolorowych” zajął jeżdżący Citroenem DS3 Mads Ostberg, a na najniższym stopniu podium stanął Fin Jari-Matti Latvala.

Robert Kubica Robert Kubica

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Robert Kubica. Polak ukończył zawody na ósmym miejscu i po raz drugi w tym sezonie zdobył punkty do „generalki” WRC – wcześniej nasz utalentowany rodak był szósty podczas wyścigu w Argentynie. Warto zaznaczyć, że biało-czerwony w sobotę wspólnie ze swoim pilotem, Maciejem Szczepańskim nie dał rady dojechać do mety 12. odcinka specjalnego. Kubica urwał w drugim dniu zmagań przednie koło w swoim samochodzie.
Teraz rywalizacja najlepszych rajdowców przeniesie się do kraju nad Wisłą, gdzie od 26 do 29 czerwca na trasach w okolicach Mikołajek rozegrana zostanie 71. edycja Rajdu Polski.