Logo

Renault Captur Concept - rewelacyjny crossover przyszłości

Renault Captur to futurystyczny crossover będący czymś w rodzaju bardziej umięśnionego Nissana Juke. Renault zaprezentowało Captur w Genewie, jako sportowy crossover mający służyć młodym osobom na wypady w plener. Całość prezentuje się dość ciekawie i stylowo.

Renault Captur Concept Renault Captur Concept


Niezwykły koncept charakteryzuje sie bezkompromisowa stylistyką, która jasno mówi, że mamy do czynienia z samochodem o sportowych aspiracjach. Oczywiście nie mówimy tu o pożeraczu torów wyścigowych. Captur ma sobie radzić w lekkim terenie podczas wypadu na surfing, czy snowboard.

Renault Captur Concept Renault Captur Concept

Pod maską modelu koncepcyjnego znalazł się turbodoładowany, 1,6-litrowy, czterocylindrowy silnik, generujący moc 160 KM i moment obrotowy 380 Nm. Dzięki temu Renault Captur dołączył do elitarnego klubu samochodów generujących moc 100 KM na litr pojemności.

We wnętrzu Renault Captur znajdziemy przesyt koncepcyjnych pomysłów. Materiałowe obicia foteli zastąpiły elastyczne przewody. Takie rozwiązanie ma zapewnić idealne czucie samochodu przy zachowaniu błogiego relaksu. Pomysł ciekawy i może być bardzo praktyczny w samochodzie, który ma czasem zjechać z asfaltu. Całość wnętrza wygląda niczym kokpit sterujący z pojazdu kosmicznego i robi oszałamiające wrażenie, co można zobaczyć na zdjęciach. Pozostaje tylko pytanie, czy Renault odważy się wprowadzić równie odjechane auto do produkcji seryjnej.

Renault Captur Concept Renault Captur Concept
Renault Captur Concept Renault Captur Concept Renault Captur Concept Renault Captur Concept Renault Captur Concept Renault Captur Concept Renault Captur Concept Renault Captur Concept Renault Captur Concept

2011-03-07 - A. Miklewska

Podobne artykuły i galerie