Logo

Rolls Royce Cullinan - nowy SUV nabiera kształtów

SUVy zdominowały rynek zalewając nasze ulice. Szczególnie marki premium upodobały sobie takie pojazdy. Bentley ma model Bentayga, Porsche ma Cayenne, Lamborghini zaprezentowało model Urus. Teraz czas na jedną z najbardziej konserwatywnych marek czyli brytyjskiego Rolls Royce'a.
Cullinan zostanie zbudowany na nowej aluminiowej platformie, na której powstała najnowsza ósma generacja Phantoma. Użycie nowej platformy pozwoli inżynierom na stworzenie samochodu o w miarę rozsądnej masie. Posłużenie się starszymi rozwiązaniami mogłoby zaowocować budową prawdziwego czołgu.

Rolls Royce Cullinan Rolls Royce Cullinan

Fotografie szpiegowskie prototypu testowego pokazują z jak potężnym samochodem będziemy mieli do czynienia. Sam szef Rolls-Royce'a mówi otwarcie, że wraz z premierą Cullinana Bentley Bentayga przestanie być luksusowym SUV-em nr 1 na świecie. Sercem Cullinana ma zostać ten sam 12-cylindrowy silnik 6,8-litra znany z Phantoma. Nie tylko moc i luksus mają przebić Bentaygę, ale oczywiście również cena. Szacuje się, że wyniesie ona około 2 mln zł. Zapewne chętnych nie zabraknie.

Rolls Royce Cullinan

2018-01-02 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Rolls Royce Cullinan - nowy SUV nabiera kształtów

Podobne artykuły i galerie