Logo

Seat Leon Cupra przeszedł kurację wzmacniającą w ABT

Seat Leon Cupra jest fantastycznym hot-hatchem wliczającym się do grupy topowych przednionapędowych maszyn. Niestety model ten nie ma podejścia do reprezentantów klasy premium, jak Audi RS3 czy Mercedes AMG A45. To jednak można zmienić dzięki tunerom takim, jak firma ABT.
Tuner mający na koncie wiele efektownych modyfikacji aut koncernu Volkswagena postanowił zabrać się za hiszpańskiego Leona. I efekt robi wrażenie. Dwulitrowy silnik przeszedł modyfikacje wyciskające niezłe 365 KM i moment obrotowy 460 Nm.

Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra

Tuner zadbał o przeprogramowanie jednostki sterującej silnikiem oraz wymianę układu wydechowego na wyczynowy. Jak widać same zmiany nie były ekstremalne, a to oznacza, że w Leonie tkwi jeszcze spory potencjał. Co ciekawe modyfikacje wizualne ograniczyły się jedynie do felg. Tuner przygotował szereg różnych kół w ciekawych wzorach i rozmiarach od 18 do 20 cali. Zmiany nie dotknęły także zawieszenia oraz układu hamulcowego. Możliwe, że tuner zostawił sobie miejsce na przygotowanie bardziej ekstremalnego pakietu.

Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra

ABT prezentując Seata Leona Cupra zapowiedziało również pakiety wzmacniające dla pozostałych silników Leona. A to oznacza, że posiadacze słabszych wersji mogą im dodać nieco pazura.

Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra

2018-08-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Seat Leon Cupra przeszedł kurację wzmacniającą w ABT

Podobne artykuły i galerie