Sporty motorowe

Sebastian Vettel zdobywa Pole Position na Silverstone

2009.06.20//  Rafał Bednarz
Sebastian Vettel zdobył Pole Position w jutrzejszym wyścigu o GP Wielkiej Brytanii. Z drugiego pola wystartuje Rubens Barrichello. Za nim na starcie ustawi się Mark Webber.

Z czwartego miejsca wystartuje Jarno Trull. Pierwszą piątkę zamnknął Kazuki Nakajima. Kolejne miejsca zajęli Button, Rosberg, Glock, Raikkonen, Alonso i Massa. Po raz kolejny nie może być zadowolony z kwalifikacji zespół BMW Sauber. Robert Kubica zajął 12 miejsce a Nick Heidfeld był 15. Forma zespołu, która miała rosnąć jest bardzo kiepska i plany z początku sezonu, które mówiły o zdobyciu mistrzostwa jawią się obecnie jak ponury żart.
Również zespół McLaren Mercedes jest w dużych kłopotach. Aktualny mistrz świata Lewis Hamilton nie zakwalifikował się nawet do drugiego etapu kwalifikacji i wystartuje z przedostatniej pozycji. Start jutrzejszego wyścigu planowany jest na godzinę 14:00.